Media

Tu znajdziesz niektóre wystąpienia medialne osób związanych z Fundacją Praeceptor.

VOXFM-128.11.2015: Zmiany w oświacie. Ośmioklasowa podstawówka, a więc likwidacja gimnazjów? Pierwsza klasa dla sześcio- czy siedmiolatów? Nowa minister edukacji zapowiada zmiany. Rozmawialiśmy o tym (wraz z doktorem Michałem Sitkiem z Instytutu Badań Edukacyjnych) w audycji Marii Guzek w radiu Vox FM. POSŁUCHAJ.

PR24-12.10.2015: Edukacja dzieci-obcokrajowców. W ostatnich latach w polskich szkołach pojawili się mali Ukraińcy, Czeczeni i Wietnamczycy. Asymilują się czy izolują? Co na to szkoła? Czy jest do tego przygotowana? Mamy doświadczenie w pracy z migrantami. Posłuchaj nas w audycji, którą prowadziła w Polskim Radio 24 Aleksandra Kozera. POSŁUCHAJ.

PR24-121.09.2014: Jak uczyć się przez całe życie? Jak dobrze zacząć już w szkole, a potem utrzymać ten dobry kurs do późnych lat? Jak wspomóc aktywność swojego mózgu i ułatwić to samo swoim dzieciom? Ciekawa rozmowa prowadzona (przy okazji Festiwalu Nauki) przez Maję Kluczyńską z Polskiego Radia 24. POSŁUCHAJ.

PR24-131.08.2014: Edukacja domowa. Coraz więcej rodziców decyduje się na uczenie swoich dzieci w domu. Pozwala na to prawo, są szkoły wspierające taką formę, choć wymaga to ze strony rodziców dużo większej pracy. Na czym polega homeschooling? Czy jest dla każdego? Rozmawialiśmy o tym z Mają Kluczyńską z Polskiego Radia 24. POSŁUCHAJ.