Nasze projekty

Czym zajmuje się Fundacja Praeceptor? Oto niektóre ze realizowanych przez nas projektów.

Dla Hewlett-Packard, twórcy pierwszego komputera osobistego i lidera rynku pamięci masowych, zrealizowaliśmy serię projektów doskonalących kompetencje prezentacyjne. Czy o technologii i twardych danych można mówić ciekawie i obrazowo? Oczywiście!

Sieć Otwartych Innowacji to projekt Agencji Rozwoju Przemysłu, którego misją jest wzrost innowacyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Uczyliśmy uczestników tego projektu, jak tworzyć prezentacje inwestorskie, czyli jak skutecznie mówić o innowacjach i technologii.

Prezentujemy, uczymy prezentować i piszemy o prezentowaniu. Wydawnictwo Helion – Onepress wydało m.in. dwie książki opracowane w naszej Fundacji: “Mówca doskonały. Wystąpienia publiczne w praktyce” oraz “Mistrzowskie prezentacje. Slajdowy poradnik mówcy doskonałego”.

Na zlecenie Instytutu Jagiellońskiego opracowaliśmy publikację na temat elektromobilności w Polsce – jej stanu obecnego i szans rozwoju. Publikacja ta była zaprezentowana na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Fundacja ProcaFundacja Proca wspiera rozwój osobisty, zawodowy i duchowy liderów kierujących się w życiu chrześcijańskimi wartościami. Wsparliśmy więc jej program “Lider Mówcą” szkoleniami z zakresu tworzenia prezentacji pełnych pasji.

OFIPOgólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych to jedna z największych i najstarszych imprez “trzeciego sektora”. Fundacja Praeceptor była gospodarzem paneli eksperckich VII OFIP (“Profesjonalizacja szkoleń w sektorze NGO. Rola trenera i mentora”) i VIII OFIP (“Narracja i komunikacja – jak mówić o misji i jak prezentować dane w organizacjach”).

BUMPJak ograniczyć korki i smog w naszych miastach? Uczyliśmy korzystania z metod analizy jakościowej i technik skutecznego planowania specjalistów zajmujących się BUMP (Boosting Urban Mobility Plans – Planami Zrównoważonej Mobilności Miejskiej).

samuel logotyp-01Chrześcijańskie Przedszkole, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum “Samuel” to pionierskie w Polsce placówki edukacji chrześcijańskiej – edukacji z wartościami. Wspieramy tu program edukacji historycznej, doskonalenie nauczycieli oraz nauczanie domowe (homeschooling).

Fundacja na rzecz zrównoważonego rozwojuJak mówić dzieciom o przyrodzie, klimacie i ochronie Ziemi przed rujnowaniem – zrozumiale, kompetentnie, bez zniekształceń i mylenia faktów z opiniami? W ramach projektu “O klimacie dla dzieci” opracowaliśmy podręcznik dla nauczycieli klas I-III.

GDOSWydawanie decyzji środowiskowych może budzić emocje. Przeszkoliliśmy więc dyrektorów i rzeczników prasowych Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska w zakresie kryzysowego zarządzania informacją. Na zaproszenie GDOŚ współorganizowaliśmy również konferencję prezentującą wyniki badań wpływu prac poszukiwawczych niekonwencjonalnych złóż węglowodorów (tzw. gazu z łupków) na środowisko.

Im wcześniej tym lepiej“Im wcześniej (rozwija się myślenie matematyczne), tym lepiej (młodzi ludzie lepiej radzą sobie w życiu)”. Nasi specjaliści uczestniczyli w opracowaniu programu nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej, kładącego szczególny nacisk właśnie na umiejętności matematyczne.

SejmZa nowymi ustawami i błyskotliwymi przemówieniami kryje się długa, rzetelna praca: zbieranie danych, opracowanie dokumentów i sposobu ich zaprezentowania… Jesteśmy dumni mogąc wspierać polskich polityków – już kolejną kadencję – przez opracowywanie materiałów do wystąpień parlamentarnych.

W ten (i nie tylko ten) sposób “dajemy dostęp do dobrej edukacji”. Jeżeli odnalazłeś na tej liście dziedzinę, którą chciałbyś wesprzeć, albo rozwinąć we własnej organizacji – skontaktuj się z nami.