Nasze projekty

Czym zajmuje się Fundacja Praeceptor? Oto niektóre ze realizowanych przez nas projektów.

HPDla Hewlett-Packard, twórcy pierwszego komputera osobistego i lidera rynku pamięci masowych, zrealizowaliśmy serię projektów doskonalących kompetencje prezentacyjne. Czy o technologii i twardych danych można mówić ciekawie i obrazowo? Oczywiście!

Fundacja ProcaFundacja Proca wspiera rozwój osobisty, zawodowy i duchowy liderów kierujących się w życiu chrześcijańskimi wartościami. Wsparliśmy więc jej program „Lider Mówcą” szkoleniami z zakresu tworzenia prezentacji pełnych pasji.

OFIPOgólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych to jedna z największych i najstarszych imprez „trzeciego sektora”. Fundacja Praeceptor była gospodarzem jednego z paneli eksperckich VII OFIP – „Profesjonalizacja szkoleń w sektorze NGO. Rola trenera i mentora”.

BUMPJak ograniczyć korki i smog w naszych miastach? Uczyliśmy korzystania z metod analizy jakościowej i technik skutecznego planowania specjalistów zajmujących się BUMP (Boosting Urban Mobility Plans – Planami Zrównoważonej Mobilności Miejskiej).

samuel logotyp-01Chrześcijańskie Przedszkole, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „Samuel” to pionierskie w Polsce placówki edukacji chrześcijańskiej – edukacji z wartościami. Wspieramy tu program edukacji historycznej, doskonalenie nauczycieli oraz nauczanie domowe (homeschooling).

Fundacja na rzecz zrównoważonego rozwojuJak mówić dzieciom o przyrodzie, klimacie i ochronie Ziemi przed rujnowaniem – zrozumiale, kompetentnie, bez zniekształceń i mylenia faktów z opiniami? W ramach projektu „O klimacie dla dzieci” opracowaliśmy podręcznik dla nauczycieli klas I-III.

GDOSWydawanie decyzji środowiskowych w sprawach inwestycji może budzić emocje. Przeprowadziliśmy więc szkolenie z zakresu skutecznego i rzetelnego kryzysowego zarządzania informacją dla dyrektorów i rzeczników prasowych Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska. Inną kwestią rodzącą zarówno nadzieje, jak i obawy są niekonwencjonalne złoża węglowodorów (w tym tzw. gazu z łupków). Na zaproszenie GDOŚ współorganizowaliśmy konferencję prezentującą wyniki badań wpływu prac poszukiwawczych na środowisko.

Ośrodek Kultury w Górze KalwariiPolska od średniowiecza ma bogate tradycje współistnienia różnych kultur. Dziś kwestia ta budzi jednak wiele wątpliwości. W ramach „Dnia różnorodności kulturowej” w Górze Kalwarii moderowaliśmy dyskusję na temat możliwości nawiązywania prawidłowych kontaktów ludzi różnych narodów i religii.

Im wcześniej tym lepiej„Im wcześniej (rozwija się myślenie matematyczne), tym lepiej (młodzi ludzie lepiej radzą sobie w życiu)”. Nasi specjaliści uczestniczyli w opracowaniu programu nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej, kładącego szczególny nacisk właśnie na umiejętności matematyczne.

SejmZa nowymi ustawami i błyskotliwymi przemówieniami kryje się długa, rzetelna praca: zbieranie danych, opracowanie dokumentów i sposobu ich zaprezentowania… Jesteśmy dumni mogąc wspierać polskich polityków – już kolejną kadencję – przez opracowywanie materiałów do wystąpień parlamentarnych.

Logo domWspieramy też kilka sympatycznych rodzin, które przed wojną i prześladowaniami schroniły się w Polsce. Tu chcą mieszkać, pracować, wychować swoje dzieci. Intensywnie uczą się języka polskiego. Znaleźliśmy im dom. Dzięki swojej ciężkiej pracy i pomocy dobrych ludzi nasi goście stają się coraz bardziej samodzielni i coraz lepiej odnajdują się w polskim społeczeństwie.

W ten (i nie tylko ten) sposób „dajemy dostęp do dobrej edukacji”. Jeżeli odnalazłeś na tej liście dziedzinę, którą chciałbyś wesprzeć, albo rozwinąć we własnej organizacji – skontaktuj się z nami.